Bugün Uçan Bisiklet'te yine keyifli, yoğun katılımlı bir etkinlik gerçekleştirdik.

Bugün Uçan Bisiklet'te yine keyifli, yoğun katılımlı bir etkinlik gerçekleştirdik. Dünyada uzun zamandır var olan demokratik okullar ile ilgili bir belgesel Schools of Trust. Bu okullarda okuyan çocuklar ve ebeveynleri aynı zamanda buralarda çalışan eğitimcilerin yaşadıklarına, uygulamalarına gözleri çeviren bir yapım. " Öğrenmekten keyif alıyorum" diyenlerin anlatıcısı.
Oldukça kalabalık, samimi bir ortamda izlediğimiz belgesel sonrasında, hem belgesel üzerine hem de bu okulların ülkemizde de olması, çoğalması adına güzel paylaşımların olduğu bir sohbet gerçekleştirdik. Farklı bakış açıları üzerinden şekillenerek gelişen, herkesin sorularıyla, paylaşımlarıyla zenginleşen bir içerikle tamamladık sohbetimizi. 
Bizim için oldukça keyifli, verimli bir etkinlik oldu bugün. Yeni insanlarla tanışmak, böylesi güzel paylaşımların olduğu bir ortama ev sahipliği yapmak büyük mutluluktu. Bugün bizi yalnız bırakmayan gönüllülerimize, belgeseli izlemek için gelen tüm katılımcılara çok teşekkür ediyoruz. Ülkemizde de böyle okulların yaygınlaşarak daha çok çocuğa ulaşması, daha çok çocuğun hayatına dokunmasını sağlamak için diyoruz ki:
Başka okullar dayanışmayla mümkün!! 
#baskabirokulmumkun
#baskabirokulmumkuneskisehir
#bbomeskisehir
#ucanbisiklet
#yasamkoyuilkokulu
#alternatifegitim
#schoolsoftrust