Uçan Bisikletler de bugünü güzel ve keyifli etkinliklerle kutladılar.

Uçan Bisikletler de bugünü güzel ve keyifli etkinliklerle kutladılar.
Balonlarla oynadıkları oyunlarda bir farklılık vardı bugün. Çünkü her biri içinde bulundukları, hissettikleri duyguyu yazmışlardı balonlara. Sonra müzik eşliğinde oynadılar balonlarla, enerjileri, renkleri, duyguları karıştı birbirine. Ve oyunun sonunda ellerinde kalan balonlarda birbirlerinin duyguları vardı. Birlikte eğlenmiş, birlikte öğrenmişlerdi. Ve sonrasında da koyu bir sohbet. Başka başka ülkelerdeki çocuklar nasıl yaşardı acaba, neler yapardı? Ne demekti çocuk olmak? Nelerden mutlu olurdu çocuklar, nelerden hoşlanmazdı? Bir an önce büyümek istiyorlar mıydı acaba, yoksa hep çocuk kalmak mıydı hayalleri?... Cevapladıkları, paylaştıkları nice sorudan bir kaçı sadece. Ardından da bugünün doğuşu ile ilgili kısa bir video.

Bugün onların günüydü. Bir güne sığdırılamayacak kadar özel ve değerli hepsi. Farklılıklarıyla, güzellikleriyle ve elbette ki haklarıyla varlar. Ve çocuklar dünyayı değiştirebilir.
Nefes aldıkları her günü doyasıya mutlu, sevgi dolu yaşayabilmeleri ve hep çocuk kalabilmeleri umuduyla. Şairin dediği gibi;
" Gökyüzü gibi bir şey bu çocukluk
Hiç bir yere gitmiyor." ki...
#baskabirokulmumkun
#baskabirokulmumkuneskisehir
#bbomeskisehir
#ucanbisiklet
#yasamkoyuilkokulu
#dunyacocukhaklarigunu