“Ağaç Ev”

Bu hafta çocuklar çok sevdikleri ve adına “ağaç ev” dedikleri yere yürüdüler. Aralarında daha önce hiç görmeyenler vardı ve bu onlar için çok heyecanlı bir yolculuğa dönüştü. Vardıklarında gördükleri manzara hiç de güzel değildi. O kadar çok çöp vardı ki etrafta. Kolları sıvadılar, eldivenlerini taktılar ve çok kısa sürede o alanı tertemiz yaptılar. Tam iki poşet çöp topladılar. Artık keyfini sürme vaktiydi.
Mola çemberinde “Cumhuriyet nedir?” sorusu üzerine çok güzel bir beyin fırtınası yaptılar. Sonra Atatürk’ün doğa sevgisi ile ilgili iki tane anı dinlediler. Biri İğde Ağacı ile ilgili olan diğeri ise Yürüyen Köşk. Atatürk’ün nasıl bir doğa sever olduğunu dinlerken bir yandan da İğde ve Çınar ağaçlarıyla tanıştılar. İğde’nin yapraklarına dokundular, meyvesini gördüler. Mola bitip dönüş için hareket etmeden önce birlikte şarkı söylediler. Sadece çocuklar değil, ormandaki ağaçlar ve kuşlar da onlara eşlik etti:
“Kırmızı bayrağım Atatürk’ten emanet, kırmızı bayrağım gökte dalgalanıyor. Sonsuza, sonsuza, sonsuza kadar onu biz koruyacağız. Kurtuluş savaşında birlik oldu bu millet. Tek bayrak, tek yürek kuruldu cumhuriyet. Sonsuza, sonsuza, sonsuza kadar onu biz koruyacağız.”

Cumhuriyetimizin 95. Yılı Kutlu Olsun🇹🇷🇹🇷🇹🇷