Örümcek ağlarını hepiniz bilirsiniz.

Örümcek ağlarını hepiniz bilirsiniz. Ne kadar güçlü olduklarını da. Dayanıklı diye bildiğimiz pek çok malzemeden daha fazla yük kaldırabildiklerini. Ya da ne kadar esnek olduklarını. Bundan dolayı daha rahat bir hareket alanı sağladıklarını.
Sınıf ortamı da böyledir aslında. Bir taraftan her çocuğun kendi olarak orada olduğu, duygularını rahatça ifade edebildiği rahat ve güvenilir bir alan, bir taraftan da tüm bu özellikleri bir araya getiren, birlikte, paylaşarak hareket alanını genişleten bir ortam olmalı sınıflarımız.
Sınıf kültürünün oluşması, çocuğun kendini oraya ait, oranın bir parçası hissetmesi ilk okul başlangıcının temel taşıdır. Birlikte, dayanışarak, bi bütünün etkili bir parçası olmanın güzelliği... Ama var olan tüm farklılıkların da o bütüne ayrı bir renk kattığını, her birini ne kadar zenginleştirdiğini de görebilmek...
Ve tabi ki bunlarla beraber 1. Sınıfın olmazsa olmazları, elalar, laleler... Okul öncesinde pek çok etkinlik içinde kullandıkları, parmaklarıyla mıncıklamaktan doyasıya zevk aldıkları traş köpüğüyle yazı yazacakları akıllarına gelmiş miydi acaba?
Ama bazı alışkanlıklardan kolay kolay vazgeçilmiyor elbette. Yazı çalışmasından sonra parmaklar yine keyif peşinde 😊.
Uçan bisikletlerden herkese günaydın ve mutlu bir gün dileğiyle... 😊
#baskabirokulmumkun
#baskabirokulmumkuneskisehir
#bbomeskisehir
#ucanbisiklet
#yasamkoyuilkokulu
#sinifkulturu
#yazicalismalari
#alternatifegitim @ Özel Yaşam Köyü İlkokulu-Uçan Bisiklet