Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Eskişehir'de

Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve ülkemizde sosyal kooperatifçiliğin daha yaygınlaşması, bu konuda farkındalığın artması amacıyla yola çıkan Sosyal Kooperatif Treni 1-2 Ekim tarihleri arasında şehrimizdeydi. İlk gün Eskişehir tren garında yapılan karşılamada kooperatifimizle birlikte birçok STK, kamu kurum ve kuruluşlarından gelen pek çok insan Eskişehir'de var olan kooperatiflere ait stantları gezerek bilgi aldı. Trenle gelenler arasında Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu, bakanlık yetkilileri, BBOM Derneği Kooperatifiler temsilcisi Levent Kahraman, Genç İşi Kooperatif temsilcileri, İhtiyaç Haritası temsilcileri ve BBOM Ankara Eğitim Kooperatifi ve Meraklı Kedilerden dostlarımız da vardı.
İkinci gün Eskişehir Ticaret Odası'nda Sosyal Kooperatif Bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Bu toplantıda vali yardımcısı Akın Ağca ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu birer konuşma yaptılar. Ayrıca Osmangazi Üniversitesi' nde İlham Verenler başlığıyla yapılan bir söyleşi oldu. Bu söyleşiye trenle birlikte gelen BBOM Derneği Kooperatifiler temsilcisi sevgili dostumuz Levent Kahraman ile birlikte, Genç İşi Kooperatif ve İhtiyaç Haritası kooperatifi de bu söyleşide, hikayelerini, neler yaptıklarını paylaştılar. Ayrıca gün içerisinde çocuklar ve gençler için de çeşitli etkinlikler yapıldı.
Trenle gelen heyet şehrimizden ayrılmadan önce de okulumuzu ziyaret etti. Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu ve beraberinde gelen bakanlık yetkilileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Fevzi Kavak ve Barış Hancı ve diğer misafirlerimize çiçeklerini ve hazırladıkları tabloları sunan çocuklar, BBOM Eskişehir Eğitim Kooperatifi tarafından kurulan okullarını gezdirdiler.Okul hakkında bilgi alan ekip, "Hepimiz bir zamanlar çocuktuk." diyerek kısacık bir süre de olsa sıralarda dinlendi.Umut ve dayanışma dilekleriyle vedalaştık.
Bu iki günlük çalışmanın ve bu güzel ziyaretin, ileride daha güzel, daha verimli bir çok işin başlangıcı olması dileklerimizle..
Başka Bir Kooperatifçilik Mümkün!
Başka Bir Okul Mümkün!
#baskabirokulmumkun
#baskabirokulmumkuneskisehir
#bbomeskisehir
#ucanbisiklet
#sosyalkooperatifcilik
#sosyalkooperatiftreni