Uçan Bisikletlerin yogayla tanışması

" Bütünleştirme, bir araya getirme", zihni ve bedeni; birlikte çıkılan bir yolculuk yoga.
Bir taraftan bedeni dinlendirip, güçlendiren, vücudun esnekliğini artıran, doğru nefes alma teknikleriyle içimizi rahatlatan bir yolculuk...
Bir yandan da zihni dinginleştiren, sadeleştiren, bedenle ruhun kendini bulduğu bir yolculuk. Belki de uzun zamandır unuttuğumuz kendimizi, sınırlarımızı, yapabildiklerimizi yeniden keşfetme yolculuğu..

Çocuklarınızı yoga ile tanıştırmaya ne dersiniz?
Yoga deyince bir çoğumuzun aklına ve gözlerinin önüne bağdaş kurmuş, gözlerini kapatmış, eller dizde meditasyon halinde insanlar gelir. Bu kısmen doğru. Fakat yoga meditasyonu ve derin gevşeme çalışmalarını da içerdiği gibi aslında başından sonuna bedensel hareket barındıran, bir hayli efor sarfettiren kadim bir öğretidir.
Yoga, çocukların hayal güçlerini canlı tutarken fiziksel, zihinsel, duygusal özelliklerini olumlu yönde etkiler. Bedensel farkındalıklarını arttırdığı gibi zihinin karmaşasından uzaklaşmaya, anda kalmaya ve ruhsal dengelenmeye yardımcı olur.
Oyun aracılığıyla, rekabetten uzak, doğayı ve tabiatı taklit etme unsuru ile aktarılan çocuk yogası dersleri çocukların fizikselliklerini güçlendirme dışında doğru nefes tekniklerini aktararak duygu ve düşüncelerinin kontrolünü sağlamalarına yardımcı olur.
Geleceğin kendini seven, doğru karar alabilen, dingin ruh hali ile anlık duygusal tepkiler vermeden önce durup düşünebilen, fiziksel kapasitelerinin farkında ve sağlıklı bedenlere sahip bireyleri olsun çocuklarımız. Ve bir gün bütün çocuklar yogayla tanışsın diye.
Uçan Bisikletlerin yogayla tanışmasını, bu farkındalığı sağlayan gönüllümüz, üyemiz sevgili Dilruba teşekkürler 🙏
Namaste
#baskabirokulmumkun
#baskabirokulmumkuneskisehir
#bbomeskisehir
#ucanbisiklet
#yoga #yogaatolyesi
#namaste
#alternatifegitim