Rusça Atölyemiz

Fotoğrafları görünce sizin de aklınıza ilk gelen matruşka bebekler oldu değil mi? 🙂 Evet tam da düşündüğünüz gibi, ama bu bebekler resim dersinde yapılmadı ya da öylesine ortaya çıkmadı tabi ki. Uçan Bisiklet'te yeni eğitim öğretim yılında keyifli bir atölye var, Rusça..
Bu atölye kooperatif üyemiz sevgili Alev tarafından yürütülüyor. Çocukların İngilizce dışında başka bir dille daha tanışmasını sağlayan atölye sadece dil öğrenme üzerine hedefleri olan bir çalışma değil elbette ki. Aynı zamanda o dilin konuşulduğu coğrafyanın kültürünü tanımak açısından da önemli. Bu haftaki atölyede çıkan bu matruşkalar da böyle. Tek sayıda iç içe geçen bebeklerden oluşan ahşaptan yapılan matruşkalar Rusya'nın dünyaca ünlü bebekleri. Özel bir şekille oyulan bu ahşap bebekler, Rusya'nın geleneksel kıyafeti sarafan giymiş şekilde resmedilir. Sadece anneliğin değil aynı zamanda üretkenliğin de simgesi. Zaten bebeklerin ismi de Rusçada Mat, Latince Mater den geliyor, yani Anne... 😊
Uçan bisikletler de bu haftaki atölyede bir yandan Rusça ile tanışırken bir yandan da bu bebeklerin hikâyesini dinlediler.
Bu atölyede çocukları heyecanlandıran, keyiflendiren çalışmalar için kooperatif üyemiz Alev ; Spasibo 🙏
#baskabirokulmumkun
#baskabirokulmumkuneskisehir
#bbomeskisehir
#ucanbisiklet
#ruscaatolyesi
#alternatifegitim

@ Özel Yaşam Köyü İlkokulu-Uçan Bisiklet