Sosyal Kooperatifçilik

Ülkemizde Sosyal Kooperatifçilik ile ilgili farkındalığın artması, bu kooperatiflerin desteklenmesi ve yaygınlaşması için Ticaret Bakanlığı Kooperatifler Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen bir proje Sosyal Kooperatif Treni.
Bu proje kapsamında tren 1-13 Ekim tarihleri arasında yola çıkacak ve toplam 11 il, gezi dahilinde ziyaret edilecek. Bu ziyaretlerde, konu ile ilgili uzmanların, bakanlık yetkililerinin, sivil toplum kuruluşlarının katıldıkları program ve söyleşiler, ayrıca çocuklar ve gençler için düzenlenecek pek çok etkinlik de olacak.
Sosyal Kooperatif Treninin uğrayacağı istasyonlardan biri de Eskişehir. 1-2 Ekim tarihleri arasında burada olacak etkinliklerde biz de BBOM Eskişehir Eğitim Kooperatifi olarak yerimizi alıyoruz. Yaklaşık dört yıldır Eskişehir'de çalışma yürüten bir eğitim kooperatifi olarak temennimiz, ülkemizde sosyal kooperatifçiliğin daha da yaygınlaşarak pek çok alanda faaliyet yürüttüğünü görebilmek. Ve bu noktada atılacak her adımın, yapılacak her çalışmanın da destekçisi, parçası olacağız.
Başka Bir Kooperatifçilik Mümkün!!!