YİNE, YENİ, YENİDEN!!!

YİNE, YENİ, YENİDEN!!!
Geçen sezon her ay düzenli olarak yaptığımız 2. El pazarımıza verdiğimiz kısa moladan sonra yeniden başlıyoruz.
İklim değişikliğinin kendisini artan bir şekilde hissettirdiği, çevre kirliliğinin, her türlü atığın gün be gün hayatımızı daha da olumsuz etkilediği, tüketimin akıl almaz boyutlara ulaştığı dünyamızda bu pazarlar daha da kıymetli hale geliyor bizim için. Ekoloji konusunu hiç bir zaman sadece beslenmeden ibaret olarak düşünmedik. Tükettiğimiz gıdalarla birlikte, kullandığımız temizlik ürünlerinin, her türlü okul materyalinin, etkinliklerimizde ihtiyaç duyduğumuz her türlü ürünün bu anlamda doğaya zarar vermeyen, geri dönüştürülebilen ürünler olması noktasında hep dikkat etmeye çalıştık.
Özellikle çocuklarımızın büyüme evrelerinin ne kadar hızlı olduğunu, alınan bir dolu oyuncağın ne kadar hızlı tüketildiğini hepimiz biliyoruz. Sadece çocuklar için mi, kendimiz için de bi dolu alışveriş yapıp dolaplarımızı aslında ihtiyacımız olmayan bir sürü eşyayla doldurmuyor muyuz? Bu nedenle ihtiyaç fazlası her türlü eşya için diyoruz ki : " Atma, değiştir, dönüştür"
Bu ay yeniden Hanımeli Sokaktayız, 22 Eylül Cumartesi günü. Siz de katkı sağlamak isterseniz her türlü giyim eşyası, oyuncak, kitap, bisiklet ne olursa bizimle paylaşabilirsiniz. Bu sayede hem okulumuzun sürdürülebilir olması hem de ihtiyaç sahibi olanların daha uygun koşullarda bu ihtiyaçlarını karşılaşmasına destek olabilirsiniz.
#baskabirokulmumkun
#baskabirokulmumkuneskisehir
#bbomeskisehir
#ucanbisiklet
#2elpazari