LET'S DO IT!!

LET'S DO IT!!

" Let’s Do It!” 2008 yılında Estonya’da başlamış ve tüm dünyada hızlıca yayılarak büyük destek görmüş gönüllülük esasına dayalı bir çevre hareketidir. Amacı, belirlenen bir günde tüm dünyada katı atık haritaları içinde işaretlenmiş olan alanların temizliğinin yapılması ve gönüllülük temeli ile çevre bilincinin aşılanmasıdır. Bugün 150 ülkede milyonlarca gönüllüye sahip olan bu çevre temizliği hareketinin her ülkede bir koordinatör kuruluşu bulunuyor, ülkemizde de Sivil Yaşam Derneği(SİYAMDER) 2015 yılı itibariyle çevre temizliği hareketinin Türkiye koordinatörlüğünü almış ve bu yıldan itibaren tüm Dünya ile aynı anda temizlik hareketini ülkemizde gerçekleştirmiştir.Bu sene etkinliğin Türkiye paydaşları JCI Türkiye ve Decathlon Türkiye ile beraber Dünya Temizlik Günü 15 Eylül 2018 tarihinde yapılacaktır."

BBOM okullarının ekoloji felsefesinin en önemli ayaklarından biridir çevre bilinci. Doğayla iç içe, onun döngüsüne saygı duyarak, çevreyi temiz tutarak ona zarar verecek her türlü atıktan temizlemenin önemini kavrayarak ilerler çocuklar. Evde, okulda, bulundukları her yerde bu felsefeyle yaşamanın, çevreyi temiz tutmakla beraber aslında esas olanın çevreyi kirletmemek olduğu fikrini benimser.
Biz de BBOM Eskişehir ailesi olarak çocuklarımızla birlikte bu anlamlı hareketin içinde olacağız. 15 Eylül Cumartesi günü dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi biz de burada hareketin diğer paydaşları ile birlikte şehrimizi temizlemek için omuz veriyoruz.
Siz de kendi ekibinizle, arkadaşlarınız, dostlarınızla birlikte katılabilirsiniz.
Başka bir okul, başka bir dünya mümkün!!!
HAYDİ YAPALIM!
#baskabirokulmumkun
#baskabirokulmumkuneskisehir
#bbomeskisehir
#ucanbisiklet
#15eyluldunyatemizlikgunu
#letsdoit