Uçan Bisiklet ailesi büyüyor...

Uçan Bisiklet ailesi büyüyor...
29 Haziran cuma akşamı bu yıl okulumuzda 1. Sınıfa başlayacak olan çocuklarımız, aileleri ve öğretmenimizle biraraya geldik. Üç yıl önce başlayan kooperatif yolculuğumuzda çoğaldık, azaldık kimi zaman. Okulumuzun var olmasıyla birlikte bu yolda bizimle devam edecek, okulun sürdürülebilir olmasını, daha başka çocuklara da ev sahipliği yapmasını sağlayacak bir sürece girdik.
Aramıza yeni katılan ailelerle tanışıp, kısaca BBOM modelinden ve Eskişehir'deki sürecin nasıl ilerlediğinden konuştuk önce. Bu zamana kadar neler yaptık, nasıl ilerledik, hangi aşamalardan geçtik sorularının cevaplarını paylaştık. Sonrasında önümüzdeki eğitim öğretim dönemi için neler planlıyoruz, nasıl ilerleyeceğiz sorularını da yine birlikte konuşarak, topluluk olma farkındalığı ile birlikte cevapladık.
Biz ebeveynler bunları konuşurken çocuklar da okulun her yerine seslerini duyurdu 🙂. Kendi aralarındaki sohbetleri, kurdukları oyunlarla, kahkalarıyla bir okulun olmazsa olmazını yaşattılar. Uçan Bisiklet onların sesleriyle, varlıklarıyla bir kez daha şenlendi.
BBOM Eskişehir'in bir parçası olan yeni üyelerimize, çocuklarımıza, sevgili öğretmenimiz Gülhan hocaya diyoruz ki :
Hoş geldiniz 😊, iyi ki geldiniz...
Ve hep, her zaman söylediğimiz gibi,
Başka okullar dayanışmayla mümkün!!!!