Bir eğitim öğretim yılı daha sona erdi.

Bir eğitim öğretim yılı daha sona erdi. Uçan Bisiklet'in binbir emekle var olduğu, birlikte, dayanışmayla ilk adımını attığı, çocuklarla, ebeveynlerle ve eğitimcilerle yeni bir yola düştüğü yıldı. Heyecanlı, meraklı, bazen ürkerek, bazen tedirgin, bazen de özgüvenle yürüdüğü bir yıl.
Çocukların doğar doğmaz başladıkları öğrenme sürecine katkı sağlamak, onların merak içinde yaşadıkları çevreyi, birbirlerini keşfetmelerine tanık olmak, onlarla öğrenmek, onlardan öğrenmek bizi en mutlu eden şeyler. Geçen bu zamanı değerlendirirken, sadece nasıl okuyup yazdığını ya da hangi işlemi ne hızda yaptığını değil aynı zamanda nasıl ilişkiler kurduğunu, hangi becerilerini farkettiğini ve geliştirdiğini, hangi problemlerle başa çıktığını ve nasıl izler taşıdığını da görmek gerek. Neyi nasıl öğrendiğini, hangi deneyimleri yaşadığını fark etmek aslında öğrenmenin bütünsel bir süreç olduğunun da kanıtı aslında.
Hem Uçan Bisiklet ailesine, tüm çocuklara, eğitime gönül veren tüm eğitimcilere mutlu, keyifli, öğrenmenin hiç bitmediği bir tatil dileğiyle...😊
#baskabirokulmumkun
#baskabirokulmumkuneskisehir
#bbomeskisehir
#ucanbisiklet