3 Haziran Dünya Bisiklet Günü

Uçan Bisiklet ailesi olarak, geleneksel hale getirmeye çalıştığımız bisiklet sürüşümüz bu ay bu açıdan çok anlamlı bir güne denk geldi.
Bisiklet kullanımının farkındalığını artırmak, bisikleti ulaşımda daha çok kullanmak ve görünürlüğünü daha yüksek hale getirmek için BM tarafından 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü olarak ilan edildi.
Biz de sürüş etkinliğimiz için Kanlıkavak Parkında Şans Kafe'de buluştuk. Sürüş öncesinde kimi çocuklar oyun oynarken kimisi de kendini sürüş etkinliğine hazırladı. Oldukça keyifli geçen bu zamanın ardından önde çocuklar arkada ebeveynler yine başka keyifli bir zaman dilimine yelken açtık.
Birbirlerine destek olan, yapabilirsin hadi diyen, sürerken bir yandan da sohbet eden çocuklarla geçen bu zaman bizim için çok kıymetliydi.
Bu etkinlikte de diğerlerinde olduğu gibi yanımızda olan daimi gönüllümüz sevgili İrfan Akkaya'ya, hem çocuk oyunlarıyla hem bisikletiyle eşlik eden Çiğdem Özdemir'e, Velesbid Derneği'nden sevgili dostlar Rahime Çelen, Hülya Avdan ve Ramazan Uysal'a, kapılarını açan Şans Kafe'ye ve tabi ki de etkinliğin böyle keyifli geçmesini sağlayan, katılan tüm çocuklara ve ebeveynlere sonsuz teşekkürler...
Etkinliği hazırlarken sezonun son sürüşü diye yazmıştık ama yaz tatili boyunca da sürüş etkinliğimizin devam edeceğini de bu vesileyle duyurmuş olalım.
Başka etkinliklerde tekrar birlikte olmak dileğiyle!
Başka okullar dayanışmayla mümkün!!!
Başka bir dünya mümkün!!!