Okul Dışarda

" Kelebeklerin biri pat diye şöyle deyiverir: "Öf! Hep bir papatyanın üzerinde oturacak değilim. Hayatta daha büyük emellerim var. Çok şey öğreneceğim ve her şeyi göreceğim. Burada kalıp hayatımı harcamayacağım. İşim bitmeden önce bir şeyler öğrenmeye niyetliyim." der Richard Louv, Doğadaki Son Çocuk kitabında.
Tıpkı çocuklarımız gibi. Bitmek bilmeyen enerjileri, merakları ve öğrenme istekleriyle. Bugün dünyanın pek çok ülkesinde Okul dışarıda günüydü. Bizim Uçan Bisikletler için de öyleydi tabi 😊.. Hoş okulumuz açıldığından beri her hafta, bir günü dışarıda geçiren, doğayla iç içe olan çocuklarımız için bugün alışılmışın dışında bir durum değildi ya. Sevgili gönüllümüz İrfan ve öğretmenimiz Eda ile birlikte her hafta farklı bir yolculuğa çıkıp, yeni keşifler içindeydiler.
Bugün de sabah kahvaltısıyla başladıkları dışarı gününde hem doyasıya eğlenip hem de öğrenmenin keyfini yaşadılar.
Açık havada olmak, binaların içinden dışarı çıkıp gökyüzüne, kuşlara tüm canlılara dahil olan hayatın içine dalmak... Güneşi iliklerine kadar hissederken en büyük uğraşları olan oyunlar oynayıp her oyunun içinde hayatın olduğunu fark etmek... Birlikte olmanın, işbirliğinin, her yerde her zaman öğrenilebilecek bir şeyler olduğunu yaşayarak görmek...
Onları doğanın içine bırakmak, keşfetmelerine, anlamalarına, cevaplar bulmalarına fırsat verdiğimizde çıktıkları yolculukta neler yapabileceklerini görmek, mutluluklarını okumak gerek.
Doğayla iç içe, oynarken öğrenen öğrenirken eğlenen daha çok okul görmek dileğiyle...