Çocuklarımızla başlayan bir düşle birleşti yollarımız.

Çocuklarımızla başlayan bir düşle birleşti yollarımız. Onlarla değiştik, dönüştük. Onlar mı bizi büyüttü biz mi onları anlayamadan geçti zaman. Bu düşü var etmeye çalışırken, hepsinin büyüdüğünü gördük beraber. Saatler süren toplantılarda bazen bizden umudu kesip kendi aralarında kurdukları oyunlarıyla birbirlerine destek oldular onlar da. İnşaatın neredeyse her aşamasında da vardılar. Bazen öyle yorulduk, öyle bunaldık ki gücümüz desteğimiz onların gülümsemesiydi. Hem birbirimizden hem çocuklarımızdan aldık enerjimizi. Uzun süren toplantılar, saatlerce kafa yormalar, tartışmalar, sitemler, hüzünler, kahkahalar, eğlenmeler... Ne çok anı, ne çok güzellik birikti bu yolda.
Niyeydi bu kadar uğraş, bu kadar emek? Çünkü sevmek emekti, çünkü insan emekti. Bir insanı büyütmek, bir insanla büyümek. Onlar için, onlarla beraber çıktığımız yolda yürürken yeniden yeniden keşfettik kendimizi. Ve yürüyecek daha çok yolumuz, öğrenecek daha çok şeyimiz var. Okunacak nice güzel kitap, seyredilecek nice film, oynanacak ne çok oyun... Ömrümüz yettiğince, nefesimiz var oldukça.
Uçan Bisiklet'i var eden bu güzel annelerle beraber çocuklarına başka bir dünyanın kapısını açmaya çalışan, onların merakıyla başka yolculuklara çıkan, her günü doyasıya yaşayan tüm annelere sevgiyle....
#baskabirokulmumkun
#baskabirokulmumkuneskisehir
#bbomeskisehir
#ucanbisiklet