Bahar Şenliği

Dün oldukça hareketli bir gündü Uçan Bisiklet bahçesi için. Kışın bahara, yaza evrilişini, doğanın canlanışını kutladık beraber. Baharın coşkusunu, enerjisini en çok hisseden her zamanki gibi çocuklardı elbette. Kimisi geri dönüşüm malzemeleriyle kendisine oyuncak, müzik aleti yaparken kimisi aldı önüne boyaları, daldı renklerin dünyasına. Bazıları spor salonumuza geçerek top oynamayı tercih ederken, bazıları bahçenin tadını çıkarırcasına koştu oradan oraya. Masalların içine dalanlar da vardı, oynak hamurla eğlenenler de. Canları nasıl isterse yani…
En güzeli de Uçan Bisiklet bahçesinde yankılanan çocuk seslerini dinlemek, onların eğlenişine, yaratıcılıklarına, enerjisine tanıklık etmekti tabi ki. Bundan daha büyük bir keyif, daha büyük bir mutluluk var mı ki zaten?
Çocukları farklı etkinliklerde eğlenirken, biz de BBOM Eskişehir Eğitim Kooperatifi olarak anne babalara okulumuzu, eğitim felsefemizi, modelimizi anlatma fırsatı bulduk. Uçan Bisiklet nasıl doğdu, nasıl var oldu sorularını cevapladık eğitimcilerimizle birlikte.
Biz çok keyifli, çok güzel bir gün geçirdik. Yorulduk, hem de çok yorulduk. Ama günün sonuna kadar bizimle olan herkesin enerjisi, güneşin bizi yarı yolda bırakmayan güzelliği ve elbette ki çocukların varlığı dedi ki; tatlı ve güzel yorgunluklar bunlar.
Şenliğimize katılan herkese, en çok da tabi ki çocuklara, masallarıyla bizi farklı yolculuklara çıkaran sevgili Çiğdem’e, çocuklarla yaptığı birbirinden güzel etkinlikler için sevgili Nazan’a, taaa Düzce’lerden gelip şenliğimizi şenlendiren sevgili Filiz’e, neredeyse tüm etkinliklerimizin olmazsa olmazı sevgili İrfan’a ve tabi ki kooperatifimizin yarısı Koza Atölye’ye, Melek ve Dilruba’ya sonsuz teşekkürler…
Başka okullar dayanışmayla mümkün !!!!
#baskabirokulmumkun
#baskabirokulmumkuneskisehir
#bbomeskisehir
#ucanbisiklet